logo-mini
افتتاح وب سایت مجموعه اقامتی هخامنشیان پارتاک

افتتاح وب سایت مجموعه اقامتی هخامنشیان پارتاک

اشتراک گذاری

طرح موضوع

هنوز تفاوت های اصلی مابین شعار تبلیغاتی و سازمانی برای بسیاری مشخص نیست. مصرف کننده نمی داند هر شعاری که می شنود برای کی و کجا تدوین شده است. تور کنید کوکا کولا هر سال با شعار جدیدی با مصرف کنندگان خود ارتباط برقرار می کند. واقعا تفاوت ها در چیست؟ اصلاً، آیا تفاوتی بین این دو شعار وجود دارد.

 

تفاوت شعار تبلیغاتی و شعار سازمانی

حتی متخصصین بازاریابی گاهی این دو واژه را جا به جا استفاده می کنند. حال توضیح متخصصین بازاریابی را در خصوص تفاوت این دو و هدف استفاده از هر یک را بخوانید. جولی کوئیک، مدیر استراتژیک پلانو، می گوید شعار منعطف می باشد و همواره در جریان است در حالی که تگ لاین در بازه ای از زمان ثابت است. تگ لاین عصار ارزش ها و هویت سازمان است، شعار گاهی به شما در زمینه برندینگ کمک می کند. تگ لاین ها مربوط به سازمان هستند در حالی که شعار ها معمولا مربوط به محصول، بازار و نیاز مرتفع شده مشتری هستند. شما قاعدتا تگ لاین سازمانتان را بیش از یک بار در یک دوره طولانی تغییر نمی دهید در حالی که شعار شما متناسب با فرهنگ تغییر می کند. شعار با متناسب با نیاز ها و گرایش های بازار تغییر می کند. از شعار به عنوان یک قلاب برای به دام انداختن استفاده می شود. شعار ها ر همه جا حاضرند، از کمپین های تبلیغاتی تا بسته بندی در حالی که تگ لاین ها کمتر در ارتباط با مشتریان هستند و بیشتر در روابط عمومی سازمان و برند سازی آن مورد استفاده اند. تگ لاین ها به عنوان ابزار ارتباطی برند در رابطه با مشتریان استفاده می گردند. به عنوان مثال تگ لاین شرکت اپل “متفاوت فکر کنید” است در حالی که شعار آی پد “دو سایز همه کار ها را انجام می دهد” بود و در آی پد ایر(Air ipad) شعار به ” تغییر در Air است” تغییر کرد.

 

درست استفاده کنیم

وقتی برندی برای اولین بار شروع به کار می کند شعار و تگ لاین دقیقا مشابه یکدیگر عمل می کنند؛ چرا که شما می خواهید به مشتری بگوییدکه هستید، برای چه فعالیتتان را شروع کرده اید و چرا مردم باید از شما خرید کنند. وقتی می خواهید یک تگ لاین را خلق کنید به زوایای خاص برندتان، پروسه تولید محصولتان و سابقه آن توجه کنید. چه چیزی در تاریخچه برند شما منحصر به فرد است. شما باید چهار چیز را در کنار هم قرار دهید تا وعده برند شما مشخص گردد : بخش بندی، مشتری، برند و محصول. پس از آن شما می توانید به نتیجه برسید که تگ لاین شما چه می تواند باشد.

وقتی برندی برای اولین بار شروع به کار می کند شعار و تگ لاین دقیقا مشابه یکدیگر عمل می کنند؛ چرا که شما می خواهید به مشتری بگوییدکه هستید، برای چه فعالیتتان را شروع کرده اید و چرا مردم باید از شما خرید کنند.

 

نظرها

  • رضا-
  • سه شنبه 2 شهريور 1395

  سلام چطوري ؟

  • رضا سلیمانی-
  • سه شنبه 2 شهريور 1395

  fgsdfsdf

ارسال نظر