logo-mini
هتل های دارای استانداردهای جهانی کدام هتل ها هستند

هتل های دارای استانداردهای جهانی کدام هتل ها هستند

اشتراک گذاری

هتل های دارای استانداردهای جهانی کدام هتل ها هستند

هتل

زمانی که صحبت از هتل می شود ناخودآگاه یک ساختمان شیک و بزرگ و لوکس در ذهنتان تجسم می کنید. درحالی که در گوشه و کنار دنیا انواع مختلفی از هتل ها وجود دارد که نسبت به نوع استفاده و محل قرارگیری به دسته های مختلفی تقسیم شده اند.

کلمه hotel در زبان فرانسه به ساختمانی گفته می شد که بازدید کننده زیادی داشته است که به مرور زمان وارد زبانهای دیگر شده و به مکانی که مسافران جهت اقامت کوتاه استفاده می کنند مبدل شده است. در زیر انواع هتلها بصورت مختصر توضیح داده شده است.

1.(Suite Hotels) سوئیت هتل

اخیرا بسیار در حال گسترش بوده و روز به روز طرفداران زیادی پیدا می ­کنند. سوئیت هتل ­ها دارای یک سالن نشیمن و یک اتاق خواب (تعداد اتاق خواب­ها بستگی به اندازه سوئیت دارد) می ­باشند. افرادی که به مقاصد کاری سفر می­ کنند و مایلند اتاق کار جداگانه در محل اقامت خود داشته باشند اکثر مشتریان این نوع هتل ­ها را تشکیل می ­دهند.

2.( Hostel) هاستل

هاستل ها یا به عبارت خودمان مسافرخانه ها فقط جایی برای خواب به مسافرین ارائه می ­دهند. معمولا سرویس­ های بهداشتی این اقامتگاه­ها عمومی بوده و گاها ممکن است تخت شما نیز در یک اتاق عمومی قرار گیرد.

3.( Resort Hotel) ریزورت هتل

ریزورت هتل­ ها معمولا در کوهستان­ها، جزیزه ها و ساحل ­های خارج از شهر قرار دارند. استخرهای بزرگ، زمین گلف، انواع زمین ­های بازی و … از امکاناتی است که ریزوزت هتل ­ها به مسافرین ارائه می ­دهند.

4.( Boutique Hotel) بوتیک هتل

این هتل ها دارای طراحی های خاص می باشند و معمولا از یک تم مشخصی در انتخاب مبلمان، نقاشی و هر چیزی که مربوط به طراحی داخلی می ­شود پیروی می ­کنند. و همچنین این هتل ها معمولا کوچکتر از یک هتل عادی می باشند.

5.( Motel) متل

متل­ ها معمولا در کنار جاده ها قرار داشته و برای سرویس دهی به راننده خودروهایی که از رانندگی خسته شده اند طراحی شده است. یک متل دارای امکانات حداقلی برای اقامت و پارکینگ بزرگ می باشد.

6.( airport hotel ) ایرپورت هتل  

ایرپورت هتل ها معمولا نزدیکی فرودگاه قرار دارند و مشتریان آنها بیشتر شامل مسافرانی هستند که پرواز آنها دارای توقف طولانی است یا مسافرانی که پرواز آنها کنسل شده است و یا حتی خدمه یا خلبان های فرودگاه ها. می توان گفت که بعضی از این هتل ها برای جذب مشتری بیشتر برای هتل خود ترانسفر رایگان بین هتل و فرودگاه ارائه می ­دهند. همچنین باید بدانید که برخی از این هتلها به دلیل کوتاه بودن مدت اقامت هزینه اقامت را بصورت ساعتی محاسبه می ­کنند.

نظرها

ارسال نظر